فرامهندس، اولین سایت خرید و فروش مستقیم پروژه های دانشجویی و محصولات کمک دانشجو !

اثرات پیاتس بر کنترل متابولیک و عملکرد فیزیکی در نوجوانان با دیابت ملیتوس نوع یک

 اثرات پیاتس بر کنترل متابولیک و عملکرد فیزیکی در نوجوانان با دیابت ملیتوس نوع یک
کد فایل: fm-1641494921
حجم فایل: 600.17 کیلوبایت

فعالیت فیزیکی یک روش اساسی در مدیریت کودکان و نوجوانان با دیابت ملیتوس نوع 1 می باشد، اما به عنوان یک درمان برای دیابت تلقی نمی گردد. هدف این تحقیق بررسی اثرات تمرینات پیلاتس بر کنترل متابولیک و عملکرد فیزیکی در بیماران با دیابت ملیتوس نوع 1 بود. به سی و یک بیمارکم متحرک با دیابت ملیتوس نوع 1، در دامنه سنی 12 تا 17 سال (گروه آزمایشی، n=17، و گروه کنترل، n=14) ، 12 هفته تمرین پیلاتس، ارائه گردید. شرکت کنندگان، قبل و بعد از 12 هفته جلسه پیلاتس تحت آزمایشاتی برای عملکرد فیزیکی و کنترل متابولیک قرار گرفتند. در پایان تحقیق، تغییرات مهمی در عملکرد فیزیکیˏگروه مطالعه، وجود داشت. قدرتˏحداکثر، قدرت متوسط، پرش عمودی و قابلیت انعطاف در گروه مطالعه، افزایش یافت. هیچگونه تغییراتی برای این پارامتر ها در گروه کنترل مشاهده نگردید. هیچ اختلاف معنی داری برای آزمایش هموگلوبین گلیکوزیله2 (HbA1c) درهردو گروه ، وجود نداشت. نتیجه گیری : عملکرد فیزیکی از طریق تمرینات پیلاتس در بیماران با DM نوع 1 افزایش یافت، هرچند هیچ تغییری در کنترل متابولیک دیده نشد. در تحقیق فعلی، نشان دادن اثرات مثبت تمرین بر کنترل متابولیک در بیماران با DM نوع 1 ممکن نشد.

 

 اثرات پیاتس بر کنترل متابولیک و عملکرد فیزیکی در نوجوانان با دیابت ملیتوس نوع یک اثرات پیاتس بر کنترل متابولیک و عملکرد فیزیکی در نوجوانان با دیابت ملیتوس نوع یک
قیمت قیمت : 20000 تومان
تخفیف میزان تخفیف : 2000 تومان
18 بازدید
نوع فایل : zip
  • درباره ما

     

    موسسه فرامهندس، فروشگاه و خدمات آموزشی و علمی به صورت غیرحضوری و آنلاین با پشتیبانی و گارانتی 48 ساعت ارایه و کلاسهای آموزشی به صورت خصوصی و عمومی برگزار می کند. فرامهندس در راستای توسعه همکاری علمی و مشارکت دوجانبه اقدام به راه اندازی اولین محیط "فروشگاه باز" قابل اعتماد خرید و فروش محصولات کمک دانشجو نموده است. این بازار کار آنلاین به عنوان واسطه میان خریدار و فروشنده ضمن ارایه خدمات خود به صورت 24 ساعت و 7 روز هفته، سیستم ثبت شکایت و نیز پرداخت خسارت به مشتریان عزیز را فراهم آورده است. همچنین می توانید از مشاوره علمی، تخصصی و رایگان فرامهندس بهره مند شده و با ما همکار شوید. نماد طلایی پرداخت آنلاین زرین پال و نماد اعتماد الکترونیکی دوستاره از وزارت صنعت، معدن، تجارت حاکی از قابل اعتماد بودن فرامهندس می باشد.

logo.png